Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Rozmowy kontrolowane - piszemy o wszystkim co nam do głowy przyjdzie.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć dom przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu nie dawał rady. Dołożyłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma problemu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie mogę sprawdzić czy kocioł działa należycie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś miał do czynienia z tego rodzaju rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby dać czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Cześć, rozwiązanie twojego problemu znajdziesz tutaj: deska ogrodzeniowa wpc . Dalej masz schemat, który ilustruje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podpiąć różnego typu czujniki. Najpowszechniejsze są te, które sygnalizują włamanie do mieszkania. Występują jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 06 lip 2022, 12:49 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 2 razy.
lukaszgos
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Cześć. Na dzień dzisiejszy centrale Satel mają sporo możliwości. Natomiast przeszkodą może być twoja instalacja systemu alarmowego w budynku. Jeżeli montaż systemów monitoringu był zrobiony z głową to będzie można bez problemu dołożyć tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu masz dobry schemat montażu alarmu: link, który pokazuje możliwości nowoczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest montowana zazwyczaj na strychu.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmowy kontrolowane - piszemy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość