Czy opłaca się być kominiarzem?

Rozmowy kontrolowane - piszemy o wszystkim co nam do głowy przyjdzie.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy opłaca się być kominiarzem?

Postautor: tomaszkowal » 19 maja 2016, 12:59

Witam wszystkich, w bieżącym roku ukończę szkołę i zastanawiam się nad wyborem fachu na przyszłość. Nie chce iść na studia, bo po nich nie dostanę zatrudnienia. Myślę o jakimś konkretnym fachu jak kominiarz. Nie wiem czy jest to dobrze płatny zawód i co mógłbym po tym dalej robić. Wiem tylko, że kominiarz czyści kominy. Czy da się z tego wyżyć i którą szkołę należy ukończyć aby móc pracować w tym zawodzie?

podobne tematy:
adampiszczek
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2016, 7:25

Czy warto zostać kominiarzem?

Postautor: adampiszczek » 19 maja 2016, 13:10

Witaj. To sobie zawód upatrzyłeś. Kominiarz zajmuje się zazwyczaj przeglądami kominów i ich okresowym serwisem. Wystawia również rozmaitego rodzaju zaświadczenia. Tu możesz trochę o tym poczytać: https://winecompany.pl/2021/12/06/czy-szklarz-warszawa-toz-cos-co-ma-perspektywe-w-wspolczesnym-swiecie/ ale nie mam pojęcia czy jest to zawód młodego człowieka. Konkurencja jest duża. Widać to nawet na tym portalu www, a zleceń nie jest tak dużo. Sporo ludzi samemu czyści swoje kominy. Zastanów się nad czymś innym.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmowy kontrolowane - piszemy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości