Poszukuje fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Rozmowy kontrolowane - piszemy o wszystkim co nam do głowy przyjdzie.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Poszukuje fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Witam, poszukuje rzetelnego fachowca, który para się robieniem kabin prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do wykonania 2 kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do skosów w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na ekipy z okolic stolicy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Szukam fachowca, który projektuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele wieków temu zauważono, iż podgrzewając piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich ubrań. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać szklarze z Egiptu. To oni także, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niewielkie ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło zbliżone do tego które używamy obecnie wyprodukowali dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Dzień dobry, czy rozważałeś ofertę tych ludzi z okolic Warszawy - posiadają bardzo ciekawe realizacje. Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie www to akurat posiadają w ofercie kabiny natryskowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja robiłem u siebie łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Poszukuje firmy, która robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:42

Dzień dobry, nie miałem pojęcia iż są takie rozwiązania. Jestem w trakcie wykańczania domu i myślałem jak zrobić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie idealna. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dzięki za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:

Wróć do „Rozmowy kontrolowane - piszemy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości